Relacja z regat Trzy Mola

W dniach 6-7 maja odbyły się w Sopocie Regaty Trzy Mola.

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Regaty odbyły się pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego i pod patronatem Miasta Sopotu.

W sobotę sztormowa fala przybojowa oraz temperatura powietrza (5 C) i wody uniemożliwiła wyjście jednostek z bazy. W tym dniu zawodnicy przygotowywali sprzęt na następny dzień i spotkali się przy poczęstunku. Wszyscy mieli nadzieję, że następnego dnia warunki będą sprzyjające i uda się przeprowadzić wyścigi. Tak też się stało i w niedzielę rozegrano 4 wyścigi w każdej klasie przy sprzyjających warunkach wiatrowych (5-11 węzłów) od morza i pięknej słonecznej pogodzie.

W klasie Moth wygrał Marcin Kamiński przed Andrzejem Senkusem a o wyniku decydował ostatni wyścig w sprzyjających do latania nad wodą warunkach.

W A-class zwyciężył aktualny wicemistrz świata Jakub Surowiec przed Jackiem Noetzelem i Maciejem Trochą. W tej klasie Jakub nie miał sobie równych ale o 3 miejsce zaciętą walkę stoczyli Maciek i Michał i znowu o wyniku decydował ostatni wyścig.

W klasie Open z wykorzystaniem przelicznika Texel startowały takie katamarany jak F18, F20, Hobie Cat 16, Nacra 15 i 17. Pierwsze miejsce zajęli Krzysztof Bassak i Piotr Siciński (YKP Warszawa), drugie – Max i Robert Berlińscy, trzecie – Łukasz Wroczyński i Sławomir Solak. W klasie Open Młodzież wyróżniono: Maxa i Roberta Berlińskiego, Józefa Krasowskiego i Michała Trafalskiego oraz Makarego Gałkę i Veronikę Didenko.

Najmłodszym uczestnikiem regat był Jan Kaszczuk (lat 12). Wyżej wymienieni zawodnicy reprezentują Klub Żeglarski UKS Navigo Sopot.

Regaty zaliczane były do Pucharu Polski Katamaranów i Grand Prix Navigo.

Zapraszamy na następne regaty do Sopotu: 3-4 czerwca Sopot Catamaran, Moth, Waszp Cup.