Relacja z regat Sopot Cup.

W dniach 3-4 czerwca odbyły się w Sopocie Regaty SOPOT CUP.

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Regaty odbyły się pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego i pod patronatem Miasta Sopotu.

W sobotę przy bardzo dobrych warunkach wiatrowych odbyła się parada przy sopockim molo oraz 3 wyścigi. W niedzielę w trochę słabszym wietrze ale umożliwiającym latanie również odbyły się 3 wyścigi.

W klasie A zwyciężył aktualny Wicemistrz Świata Jakub Surowiec. Drugie miejsce zajął Piotr Baryżewski, trzecie Marek Żebrowski (pierwsze miejsce CLASSIC). Wyróżniono pierwszego Juniora Rodiona Mushchinkina oraz pierwszą Kobietę Marię Retecką. Wszyscy z UKS NAVIGO Sopot.

W klasie Hobie Cat 16 zwyciężyli Iga Saj i Maksymilian Nadolski – Stowarzyszenie Port Mechelinki (również pierwsze miejsce MŁODZIEŻ), drugie miejsce zajęli Bartłomiej i Aleksander Janiszewscy – Sail & Ski Klub Warszawa, trzecie miejsce zajęli Makary Gałka i Veronika Didenko – UKS NAVIGO Sopot (drugie miejsce MŁODZIEŻ). Trzecie miejsce w kategorii MŁODZIEŻ zdobyli Oliwier Kozłowski i Natalia Kołodziejska – UKS NAVIGO Sopot.

W klasie Open z wykorzystaniem przelicznika Texel startowały takie katamarany jak F18, Nacra 15, Topcat. Pierwsze miejsce zajęli Krzysztof Bassak i Piotr Siciński (YKP Warszawa), drugie miejsce zajęli Michał Surowiec i Jurek Białek -  UKS NAVIGO Sopot, trzecie miejsce wywalczyli Łukasz Wroczyński i Rafał Schleifer - UKS NAVIGO Sopot.

W kategorii OPEN MŁODZIEŻ pierwsi byli: Józef Krasowski i Michał Trafalski, drudzy: Franciszek Wołyniec i Jarosław Stella, trzeci: Nela Dźwigalska i Mikołaj Figura. Wszyscy z UKS NAVIGO Sopot.

W klasie MOTH zwyciężył Maciej Żarnowski przed Wojciechem Workiem i Markiem Cierzanem. Klasę WASZP reprezentował Mateusz Pusz.

Regaty zaliczane były do Pucharu Polski Katamaranów i Grand Prix Navigo.

Zapraszamy na następne tegoroczne regaty do Sopotu, będą to Sopot Optimist Cup (17-18 czerwca) oraz Mistrzostwa Polski Katamaranów i Puchar NAVIGO Moth, Waszp (25-27 sierpnia)!