W dniach 24-25 września 2016 odbyły się Regaty Katamaranów o Puchar UKS NAVIGO zaliczane do Pucharu Polski. Były to ostatnie regaty organizowane przez nasz klub w tym sezonie żeglarskim. Pogoda wyjątkowo dopisała i Komisja Regatowa przeprowadziła wszystkie planowane wyścigi. W sobotę zawodnicy ścigali się przy wietrze 3-5 B a w niedzielę 2-3 B.

W klasie A regaty wygrał Jakub Surowiec z UKS NAVIGO Sopot (również pierwszy w kategorii Junior), drugie miejsce zajął Jacek Noetzel z UKS NAVIGO Sopot (pierwszy w kategorii Master), a trzecie Maciej Żarnowski z UKS NAVIGO Sopot. W kategorii Grand Master pierwsze miejsce zajął Jarosław Kibiersza  z UKS NAVIGO Sopot.

W klasie Hobie Cat 16 SPI pierwsze miejsce zajęła załoga: Zuzanna Szadziul, Wojciech Kaczmarek, drugie miejsce zajęła załoga: Łucja Wróblewska,  Filip Ronkiewicz, a trzecie miejsce zajęła załoga: Maja Niemira, Szymon Cierzan. Wszyscy z UKS NAVIGO Sopot.

W klasie F-18 zwyciężyli Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira z UKS NAVIGO Sopot. Ta załoga będzie reprezentować nasz kraj w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Katamaranów, które pod koniec tego roku odbędą się w Nowej Zelandii.

Drugie miejsce zajęli Piotr Baryżewski i Bartłomiej Walencik z UKS NAVIGO Sopot, a trzecie miejsce Krzysztof Bassak i Patryk Janiak z YKP Warszawa / UKS NAVIGO Sopot.

W klasie Open zwyciężyli Seweryn Krajewski i Sławek Purzycki z UKS NAVIGO Sopot, drugie miejsce zajęli Jarosław Wachowiak i Marek Śmiglak z Poznania, a trzecie miejsce zajęła załoga Paulina Kałuszyńska i Maciej Trocha z UKS NAVIGO Sopot, którzy jednocześnie byli pierwsi w klasyfikacji OPEN JUNIOR przed Alexem Wysockim i Mateuszem Wasilewskim oraz Stefanem Cichowskim i Piotrem Zalewskim z UKS NAVIGO Sopot.

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Impreza odbyła się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Poczęstunek ufundowała firma ALMAR.

Zapraszamy na regaty katamaranów do Sopotu w przyszłym sezonie żeglarskim. Szczególnie polecamy zawodnikom i kibicom Mistrzostwa Świata A-class Sopot 2017, które odbędą się w dniach 19-26 sierpnia.