W dniach 2-3 maja 2017 odbyły się regaty Sopot Catamaran Cup zaliczane do Pucharu Polski. Regaty zorganizował klub żeglarski UKS Navigo pod patronatem Miasta Sopotu.

Na starcie stanęło blisko 30 załóg z całej Polski.

W pierwszym dniu regat przed wyścigami zawodnicy na swoich dwukadłubowych jednostkach wzięli udział w relacjonowanej na żywo przez telewizję paradzie przy słynnym sopockim molo. Kibice mogli z molo i plaży zobaczyć jak prezentują się zawodnicy i jakie prędkości osiągają na swoich jachtach.

Zawodnicy rywalizowali w klasach: A-class, Hobie Cat 16 spi, Open i F18.

Regaty te były ostatnim sprawdzianem dla Catamaran Youth Team Poland przed zbliżającymi się eliminacjami do Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Natomiast dla zawodników A-class był to ważny sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które w tym roku odbędą się w Sopocie w dniach 19-26.08.2017.

Warunki na wodzie były bardzo wymagające. Duża fala od morza, wiatr w porywach do 20 węzłów i niska temperatura to czynniki z którymi zawodnicy musieli sobie miedzy innymi radzić rywalizując o jak najlepsze wyniki w trzech wyścigach rozegranych zgodnie z planem, pierwszego dnia regat.

W poszczególnych klasach wyłonili się zdecydowani liderzy, którzy jak się okazało następnego dnia, utrzymali swoje pozycje podczas rozegranych kolejnych trzech wyścigów. W tym właśnie drugim dniu regat wiatr osłabł do 8-12 węzłów ale fala była duża co wymagało od zawodników stosowania odpowiedniej techniki na bardzo szybkiej jeździe z falą.

 

Wyniki znajdują się tutaj: http://www.katamaran.sopot.pl/SCC%202017%20wyniki%20ko%C5%84cowe.pdf

 

Na następne regaty katamaranów – „Trzy Mola”, zapraszamy do Sopotu już 10 i 11 czerwca!