Mistrzostwa Polski F-18 i Regaty Pucharu Polski Katamaranów 3 Mola, które odbyły się w dniach 27-28.06.2015, zorganizowane zostały przez Klub Żeglarski UKS NAVIGO pod auspicjami Polskiego Związku  Żeglarskiego i pod patronatem Miasta Sopotu. Przy bardzo słabym i słabym wietrze rozegrano wszystkie 7 planowanych wyścigów. Najlepsi w takich warunkach, w klasach F-18, A-class, Open zdecydowanie prowadzili w swoich konkurencjach i osiągnęli ostateczne zwycięstwo. O pozostałe miejsca na podium toczyła się zacięta walka. W klasie Formuła 18, dla której były to Mistrzostwa Polski załoga Łukasz Wroczyński / Rafał Schleifer zdecydowanie wygrała. Drugie miejsce zajęli Radek Dąbrowski / Karol Dołęga, a trzecie miejsce zajęła załoga: Piotr Baryżewski / Marcin Kamiński. W klasie A pierwsze miejsce zajął Marcin Badzio, przed Jackiem Noetzel i Kubą Surowcem. W klasie Open najlepsi byli Jakub Sobala i Jan Talaśka na F20, drugie miejsce zajęli Seweryn i Marta Krajewscy na Eagle 20, a trzecie Filip Walczak i Artur Ponieczyński na Tornado. W młodzieży triumfowała załoga Aleksandra Jędryczka / Tymon Pietrzak przed załogą Aleksander Hejber / Filip Szlendak. Wyróżniono w kategorii A-class Junior: Marcina Badzio, Kubę Surowca i Tymka Bendyka oraz w kategorii A-class Grand Master: Jarka Bętkowskiego, Ewę Górską i Jarka Kibierszę. Trasa regat, zwłaszcza w sprzyjających warunkach wiatrowych w niedzielę, była ustawiona bardzo blisko sopockiego molo, stanowiąc atrakcję dla kibiców i turystów. Następne regaty katamaranów odbędą się w dniach 7-9 sierpnia, a już za tydzień zapraszamy na regaty Optimistów – Sopot Optimist Cup.