W dniach 1-3 sierpnia 2014 odbyły się w Sopocie Mistrzostwa Polski Katamaranów, a w dniach 2-3 sierpnia – Sopot Finn Cup. Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO, patronem Miasto Sopot i Polski Związek Żeglarski. Do Sopotu przyjechali zawodnicy klas: A, F-18, Hobie Cat 16, Open i Finn. Szczególnie silna konkurencja była w klasach A, Open i Finn.

W piątek rozegrano 3 wyścigi dla katamaranów przy słabym wietrze o sile 5-6 węzłów. W sobotę udało się przeprowadzić 2 wyścigi dla katamaranów i 2 wyścigi dla Finnów w wietrze o sile 9-10 węzłów. Trzeci wyścig został przerwany ze względu na brak wiatru. W niedzielę zawodnicy zeszli na wodę już o 10.00, niestety do końca limitu czasowego nie udało się zakończyć żadnego wyścigu ze względu na kręcący wiatr. Tego dnia wiatr obrócił się o 360 stopni.

W klasie A możliwość „latania” była tylko w sobotę. Pomimo wygrania dwóch sobotnich wyścigów Jacek Noetzel nie odzyskał straty ze słabowiatrowego piątku i ostatecznie uplasował się na III miejscu. O Mistrzostwo Polski walczyło dwóch Juniorów Marcin Badzio i Tymek Bendyk. Walka była zacięta ponieważ Marcin i Tymek zakończyli regaty na remisie punktowym. Ostatecznie, z większą ilością lepszych miejsc w wyścigach, Mistrzem Polski A-class 2014 został Marcin Badzio.

W klasie Open po przeliczniku Texel zwyciężyli Ewa Górska i Seweryn Krajewski na Tornado. W tej klasie startowało także aż 9 młodzieżowych załóg z UKS NAVIGO. Klasyfikację młodzieżową wygrali Tomek Piernicki i Mateusz Gołaszewski.

W klasie F-18 zwyciężyli Krzysztof Bassak i Piotr Siciński z Warszawy, a w klasie Hobie Cat 16 – Tomasz Morawski i Eugeniusz Chyłek z Warszawy. Sopot Finn Cup wygrał Dariusz Czapski z Warszawy.

Były to ostatnie regaty tej rangi organizowane przez nasz klub w tym roku. Do końca sezonu zawodnicy mają jeszcze w planie treningi w Sopocie oraz starty w regatach krajowych i zagranicznych. Powodzenia!