WIĘCEJ FOTEK KLIKNIJ TUTAJ

W Barcelonie zakończyły się Mistrzostwa Europy w najpopularniejszej i najbardziej prestiżowej klasie katamaranów A-class. Wicemistrzem Europy został Jacek Noetzel z UKS Navigo Sopot.
Na starcie stanęło ponad dziewięćdziesięciu zawodników nie tylko ze Starego Kontynentu. Polskę reprezentowało 10 zawodników, w tym 8 z UKS NAVIGO Sopot. W ciągu tygodnia zmagań w zróżnicowanych warunkach wiatrowych rozegrano 9 wyścigów.
Przez całe regaty prym na tych jednoosobowych katamaranach wiedli Australijczycy, zajmując w klasyfikacji generalnej dwa pierwsze miejsca. Steve Norman Brewin, mistrz świata z 2011 roku, zwycięstwo w regatach zapewnił sobie dzień przed końcem imprezy. Mistrzem Europy został Manuel Calavia, który tytuł wywalczył dopiero ostatnim wyścigiem. Hiszpan potwierdził na swoim akwenie, że cały czas jest w świetnej formie. Rok temu na europejskim czempionacie wywalczył srebrny medal.
Jacek Noetzel z UKS Navigo Sopot przez całe regaty żeglował równo, dzięki czemu osiągnął swój największy sukces z tej klasie żeglarskiej. Największym pechowcem mistrzostw był aktualny mistrz świata Mischa Heemskerk, który złoty medal pogrzebał ostatnim wyścigiem, kończąc regaty na miejscu 8. Mistrzostwa Europy w Barcelonie były niezwykle udane dla żeglarzy UKS Navigo Sopot pod wieloma względami. Podopieczni Jacka: Marcin Badzio oraz Tymoteusz Bendyk zdobyli złoto i srebro w kategorii Junior. A katamaran Exploder A13, konstrukcja Jakuba Kopyłowicza (34. na ME), na której startował Jacek Noetzel, okazała się rewelacją tych regat.

1 AUS / Steve Norman Brewin - 15,0
2 AUS / Andrew Landenberger - 22,0
3 ESP / Manuel Calavia - 28,0 (Mistrz Europy)
4 AUS / Stephen Brayshaw - 42,0
5 POL / Jacek Noetzel - 47,0 (Wicemistrz Europy)
6 ESP / Gustavo Doreste - 53,0
7 AUS / Scott Anderson - 55,0
8 NED / Mischa Heemskerk - 57,0
9 GER / Bob Baier - 58,0
10 GER / Thilo Keller - 67,0
.....
15 POL / Marcin Badzio - 102,0 (1 miejsce w kategorii Junior – do 25 roku życia)
19 POL / Tymoteusz Bendyk - 134,0 (2 miejsce w kategorii Junior – do 25 roku życia)